Aktuálně

5. 3. od 18:00

2024

Arteterapie – výroba macramé dekorací

Milí členové Černobílého života, zveme vás na další zajímavý výtvarný workshop, kde si pod dohledem lektorky Verči vyrobíme nějakou hezkou dekoraci technikou „macramé“. Jedná se o znovuobjevený styl, který byl dříve znám pod pojmem „drhání“. Dnes jsou tyto dekorace velmi  žádané. Macramé dekorace oživí interiér a ten, komu se líbí boho styl, se v této technice určitě najde.

Při splétání a uzlování provázků bude opět skvělá příležitost k povídání a k odreagování se od každodenního stresu.

Kapacita a přihláška:

Kapacita je 10 míst, poplatek za materiál je 100,-. Přihlašovat se můžete prostřednictvím události na FB Černobílý život (pod událost do komentáře napište „mám zájem“). Prvním 10 přihlášeným bude obratem zaslána faktura a po jejím uhrazení bude účastník na workshop závazně přihlášen.

Kdy a kde?

V úterý 27. února 2024 v 18 hodin v Reset centru, Sokolovská 193, 190 00 Praha 9, vchod z ulice Čihákova, zezadu divadla Gong. Workshop bude trvat cca 2 hodiny, podle potřeby. Veškerý materiál a pomůcky zajistíme.

Kdo se může přihlásit?

Členové pacientské organizace Černobílý život.

Těšíme se na vás!

26. 3. od 18:00

2024

Beseda s Petrou Šindelkovou – cesta zotavení z HPO

Jmenuji se Petra Šindelková, je mi 37 let a jsem na světě ráda. Tohle ale nebyla vždy samozřejmost.
Bylo mi 17 a propukly u mě první psychické obtíže. Odborníci nade mnou ve 22 letech zlomili hůl, prý to nějak už doklepu… Nepomohlo odstěhování v 19 letech od rodičů 300 km daleko, ani 2letý pobyt v Itálii. Ničila mě touha umřít, nesnesitelná psychická bolest a sebenenávist k vlastnímu tělu. Ta vyústila ve více jak 10letou závislost na sebepoškozování, kdy mi vymizel zcela pud sebezáchovy a strachu. Prošla jsem si 8 hospitalizacemi, byla ve stacionáři v PNB, ale za nejzásadnější moment považuji 18měsíční večerní DBT skupinu od Kaleidoskopu a hlavně 18měsíční pobyt v psychoterapeutické komunitě Kaleidoskop.

Ráda s vámi budu sdílet svůj příběh a také moje zážitky z terapeutické komunity. Řeknu vám, jak tento pobyt probíhá, jaký je program a jaké jsou jednotlivé fáze léčby. Povíme si o mýtech, které kolují o komunitě a co bylo pro mě nejtěžší a v čem mi naopak toto rozhodnutí dalo šanci na život.

Beseda se bude konat v Reset centrum.

Archiv

Categories

Beseda

Cesty k zotavení a vlastní jedinečnosti

Martina Kulhánková se svým hostem Verčou

Beseda bude věnována povídání o cestě k zotavení, o tom jak s vysokou citlivostí žít v dnešní uspěchanější společnosti. Už odmala se cítím trochu mimo proud. Byla jsem vždy všímavější, vnímavější a úzkostlivější.
Cílem sdílení příběhu je podpořit druhé na jejich cestě, ukázat, že lze i přes přetrvávající příznaky poruchy osobnosti žít kvalitní autentický život. Taky sdílím mou cestu za rovnováhou mezi tlakem na sebe, abych splňovala “normy společnosti” a přijetí vlastní jedinečnosti.

KDY A KDE?
v úterý 12.9.2023 od 17:30 hod. v administrativní budově BASE4WORK, Churchill I., Italská 2581/67, Praha

Nebojte se, navedeme vás hned od vstupu do budovy, nebo ONLINE přes MS Teams.

Kdo může přijít?
Lidé s emočně nestabilní poruchou osobnosti, jejich příbuzní, známí, rodina, přátelé… a samozřejmě i zájemci o tuto problematiku

Na konci besedy bude dostatečný prostor na dotazy a rozhovory s hostem i na diskuzi všech účastníků.

Martina Kulhánková

Předsedkyně pacientské organizace Černobílý život, peer konzultantka-pečovatelka, autorka knížky “Život na houpačce” a zároveň maminka Anetky, dívky s hraniční poruchou osobnosti, která boj s „rakovinou duše“ ve svých dvaceti letech vzdala.

Veronika Tréglová, DiS.

Peer konzultant. člen pacientské organizace Černobílý život. Vystudovala jsem VOŠ, obor Sociální pedagogika, milovala jsem zde předměty jako psychopatologie, logoterapie a další terapeutické přístupy. Prošla DBT terapeutickým kurzem.

Těšíme se na vás!