Aktuálně

25. 6. od 18:30

2024

Charitativní promítání dokumentu Horská dráha

Režisér a producent dokumentu Horská dráha, Jonáš Motyčka, nám v souvislosti s naší aktuální sbírkou na Donio velkoryse nabídl k charitativním účelům projekci svého filmu pojednávajícího o hraniční poruše osobnosti ve všech jejích odstínech. Dokument bylo možné v loňském a letošním roce vidět na 15 zastávkách v různých městech naší republiky. Tour k filmu byla zakončena poslední velmi úspěšnou projekcí v Brně dne 22. května. Vy však nyní máte příležitost tento film ještě naposledy veřejně zhlédnout a zažít jedinečnou atmosféru společně s tvůrcem filmu, Jonášem, a jednou z protagonistek, zakladatelkou a předsedkyní naší organizace, Martinou. Registrace na akci zde: https://www.cernobilyzivot.cz/registracni-formular/. Cena za osobu 150,-.

Projekce filmu proběhne dne 25. června v 18:30 hodin v sále SWORP house, V Olšinách 2300/75, Praha 10 – Strašnice, po projekci je možné o filmu a o HPO s Jonášem a Martinou navázat diskuzí.

Výtěžek z akce půjde na provoz pacientského centra pro lidi s HPO, k tomuto účelu byl film tvůrcem filmu zapůjčen a my mu za tuto laskavost velice děkujeme.

Archiv

Categories

Beseda

Cesty k zotavení a vlastní jedinečnosti

Martina Kulhánková se svým hostem Verčou

Beseda bude věnována povídání o cestě k zotavení, o tom jak s vysokou citlivostí žít v dnešní uspěchanější společnosti. Už odmala se cítím trochu mimo proud. Byla jsem vždy všímavější, vnímavější a úzkostlivější.
Cílem sdílení příběhu je podpořit druhé na jejich cestě, ukázat, že lze i přes přetrvávající příznaky poruchy osobnosti žít kvalitní autentický život. Taky sdílím mou cestu za rovnováhou mezi tlakem na sebe, abych splňovala “normy společnosti” a přijetí vlastní jedinečnosti.

KDY A KDE?
v úterý 12.9.2023 od 17:30 hod. v administrativní budově BASE4WORK, Churchill I., Italská 2581/67, Praha

Nebojte se, navedeme vás hned od vstupu do budovy, nebo ONLINE přes MS Teams.

Kdo může přijít?
Lidé s emočně nestabilní poruchou osobnosti, jejich příbuzní, známí, rodina, přátelé… a samozřejmě i zájemci o tuto problematiku

Na konci besedy bude dostatečný prostor na dotazy a rozhovory s hostem i na diskuzi všech účastníků.

Martina Kulhánková

Předsedkyně pacientské organizace Černobílý život, peer konzultantka-pečovatelka, autorka knížky “Život na houpačce” a zároveň maminka Anetky, dívky s hraniční poruchou osobnosti, která boj s „rakovinou duše“ ve svých dvaceti letech vzdala.

Veronika Tréglová, DiS.

Peer konzultant. člen pacientské organizace Černobílý život. Vystudovala jsem VOŠ, obor Sociální pedagogika, milovala jsem zde předměty jako psychopatologie, logoterapie a další terapeutické přístupy. Prošla DBT terapeutickým kurzem.

Těšíme se na vás!